11.11.2022

A je to tady, tradiční termín možnosti předávání fotografií do Ohlédnutí, totiž polovina listopadu, je tu! A s ním i možnost zúčastnit se už jeho 17. ročníku a svými pohledy a postřehy doplnit dlouholetou zajímavou mozaiku našeho regionu. Letošními kurátory – hosty jsou zpěvačka a herečka Kristýna Daňhelová a fotograf Karel Cudlín. A právě fotograf Cudlín zhruba v polovině času na přihlašování, ve středu 30. listopadu, přijede do Uherského Hradiště do Cafe Portal na povídání o fotografii a fotografování, která se stává novým prvkem letošního Ohlédnutí a současně se také může stát příležitostí pro fotografy profesionální, amatérské, začínající, studující, poučené i nepoučitelné, aby se o fotografii pobavili.

Fotograf Karel Cudlín je častým návštěvníkem (i vystavovatelem) na Letní filmové škole, v Uh.Hradišti pořádá také řadu fotografických workshopů a kurzů a jeden takový bude také nabídnut veřejnosti v rámci letošního Ohlédnutí ještě v průběhu listopadu letošního roku. Cudlín se zabývá především dokumentární fotografií a působí i jako pedagog. Spolupracuje s vydavatelstvími, televizemi a filmovými produkcemi v České republice i v zahraničí. V letech 1997–2003 byl jedním z oficiálních fotografů prezidenta Václava Havla. Získal v soutěži Czech Press Photo celkem šestnáct cen.

Ze všech dodaných prací sestaví tým kurátorů výstavu, která bude k vidění v prostorách kina Hvězda od 8. 1. do 8. 2. 2023 a souběžně i na webových stránkách ohlednuti.uh.cz Tam také aktuálně naleznete veškeré aktuality a propozice a naleznete zde i bližší informace o technických specifikacích a počtu snímků. Svoje fotografie můžete předávat od 15.11. prostřednictvím webu výstavy.